Liverpool në krye si favorit për titullin e Premier League – Shqip

by admin
Spread the love

Pas një barazimi të tensionuar 0-0 me Arsenalin, trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka pranuar se Liverpool tani është në pozicionin e favoritit për të fituar titullin e Premier League.

Me një avantazh prej dy pikësh mbi Arsenalin dhe tre pikësh mbi City, Liverpool ka një rrugë të qartë drejt kurorës angleze. Guardiola, duke folur pas ndeshjes, theksoi se me nëntë ndeshje të mbetura, Liverpool ka kontrollin e garës, ndërsa City dhe Arsenali janë në ndjekje.

Ndërsa City përgatitet për përballjen e ardhshme me Aston Villa, Guardiola shpreson të shmangë çdo rrëshqitje tjetër që mund t’i kushtojë skuadrës në garën për titull. Ndërkohë, Liverpool dhe Arsenal do të vazhdojnë përpjekjet e tyre për të siguruar pikë të rëndësishme në ndeshjet e tyre të ardhshme.

You may also like