Live në Oversport: Formacionet zyrtare të sfidës Roma-Atalanta

by admin
Spread the love

Pasi gjeti rigjeti fitoren në kampionat dhe në Europa League, Roma pret në “Olimpico” Atalantën në orën 18:00, në një përballje që është një sfidë direkte për zonën e lartë të renditjes.

Verdhekuqtë vijnë në këtë sfidë pas fitores përballë Empolit, ndërsa zikaltërit pas hapit fals në shtëpi përballë Cremoneses.

Mourinho i beson sulmin treshes Zaniolo-Dybala- Abraham, ndërsa Gasperini hedh që nga minuta e parë në fushë Hojlund.

Formacionet zyrtare:

ROMA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Celik, Cristante, Pellegrini, Spinazzola; Dybala, Zaniolo; Abraham.

ATALANTA (3-4-2-1): Musso; Toloi, Demiral, Scalvini; Hateboer, De Roon, Koopmeiners, Maehle; Pasalic; Ederson, Hojlund.

Lexo lajme interesante

You may also like