LIVE MARSEJË-PSG/ Mbape zëvendësohet sërish, i zemëruar drejtohet per te dhomave të zhveshjes (VIDEO)

by admin
Spread the love

Olimpik Marsejë përballet sonte me PSG-në në klasiken e Francës. Edhe pse kjo ndeshje nuk vendos shumë për fatet e titullit kampion, sepse PSG duket sikur e ka hipotekuar tashmë, përsëri mbetet një sfidë tepër interesante për shkak të rivalitetit dhe urrejtjes që kanë të dy ekipet ndaj njëra-tjetrës.

PSG vjen si kampioni në fuqi i Francës, dhe aktualisht si kryesuesi i kampionatit, ndërsa Marsejë, është akoma në garë për një vend në Kupat e Europës. Në 8 përballjet e fundit Marsejë ka mundur të fitoi vetëm një herë përballë kryeqytetasve, ndërsa PSG gjashtë, me një sfidë të mbyllur në barazim. Të presim dhe të shohim se çfarë do na servir përballja më e luftuar e “Ligue 1”.

REZULTATI LIVE | MARSEJË-PSG 0-1

Vitinja 54′

Goli i Vitinjës (VIDEO)

Goli i Veretut i anuluar për pozicion jashtë loje (VIDEO)

Momenti i zëvendësimit të Mbape (VIDEO)

Formacionet:

PSG (4-3-3) : Donaruma – Hakimi, Danilo, Beraldo, Hernandez – Fabian Ruiz, Vitinja, Zaier-Emeri – Dembele, Kolo Muani, Mbape | Trajner: Luis Enrike

Marsejë (4-2-3-1) : Pau Lopez – Garsia, Mbemba, Balerdi, Merlin – Kondobia, Veretout – Hari, Ndiaje, Henrike – Aubumejang | Trajner: Luis Gaset

bandicam 2024-03-31 20-17-04-781

PANORAMASPORT.AL

 

You may also like