LIVE LIGA E KONFERENCËS/ Dy shqiptarë titullarë, zbuloni të gjitha rezultatet në kohë reale

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Kanë startuar në orën 21:00 katër sfidat e vlefshme për raundin e 1/16-ve të Ligës së Konferencë. Në fushë zbresin emra të rëndësishëm të futbollit Europian si Ajaks, Dinamo Zagreb, Betis, që janë dhe favoritët për t’i shkuar deri në fund trofeut të tretë më të rëndësishëm për klube.

Interesant është fakti se nga minuta e parë aktivizohen 2 futbollistë me origjinë shqiptare, bëhet fjalë për Arber Hoxhën e Dinamos së Zagrebit dhe portierin Diant Ramaj të Ajaksit.  

Ndërkohë në stol ndodhet edhe portieri me origjinë shqiptare Leo Beson që është pjesë e zviceranëve të Servetes.  

REZULTATET LIVE: 

AJAKS – BODO GLIMT 0-0

BETIS – DINAMO ZAGREB  0-0

MAKABI HAIFA – GENT  0-0

SERVETE – LUDOGORETS  0-0

FORMACIONET ZYRTARE:  

AJAKS – BODO GLIMT 

ajaks

BETIS – DINAMO ZAGREB  

dinamo zagreb

MAKABI HAIFA – GENT 

makabi haifa

SERVETE – LUDOGORETS  

servet

PANORAMASPORT.AL

 

You may also like