LIVE LIGA E EUROPËS/ Lumë golash në të gjitha sfidat, Roma dhe Gallatasarai vendosin baraspeshën (VIDEO)

by admin
Spread the love

Do të startojnë në orën 21:00, katër duelet e vlefshme për raundin e 1/16-ve të Ligës së Europës. Në fushë do të zbresin skuadra të rëndësishme si Roma, Sportingu i Lisbonës, Gallatasarai, etj, që janë edhe kandidatën kryesorë për t’i shkuar deri në fund, trofeut të dytë më të rëndësishëm për klube.  

Vlen të theksohet fakti se titullar nga minuta e parë, aktivizohet edhe mesfushori i Kombëtares shqiptare, Qazim Laçi, në duelin ndaj Gallatasarait. Përballja e parë mes të dyja skuadrave përfundoi me shifrat 2-3 për turqit.  

REZULTATET LIVE: 

SPARTA PRAGËS – GALLATASARAI 1-1 (2-3)

Preciado 8′  / Bardakçi 17′

ROMA – FEJNORD 1-1 (1-1)

Pelegrini 15′Jimenez 5′ 

MARSEJË – SHAKHTAR DONJETSK 1-1 (2-2)

Obamejang 23′ / Sudakov 12′ 

SPORTING LISBON – JANG BOJS 1-0 (3-1) 

Gjokeres 13′ 

*Në kllapa rezultate e ndeshjeve të para

 

FORMACIONET ZYRTARE:

SPARTA PRAGËS – GALLATASARAI

3-4-3

ROMA – FEJNORD

ROMAAASSS

MARSEJË – SHAKHTAR DONJETSK

ROMAAA

SPORTING LISBONA – JANG BOJS

SPORTING

PANORAMASPORT.AL

 

You may also like