LIVE GRUPI D/ Momenti i Asllanit, Inzagi e hedh në fushë për të kërkuar fitoren (VIDEO)

by admin
Spread the love

Interi luan sot në “San Siro” një ndeshje shumë të rëndësishme për vijimësinë në Ligën e Kampioneve. Zikaltërve u duhet medoemos një fitore ndaj Real Sociedad në përballjen e Grupit D.

Dy ekipet ndajnë vendin e parë. por kush del në krye pas ndeshjeve të sotme, do të shmangë kundërshtarë mjaft të rrezikshëm në shortin e turit tjetër, pasi pjesa më e madhe e ekipeve pretendente janë në vendin e parë në grup.

Edhe sfida tjetër mes Salcburgut dhe Benfikës ka po aq rëndësi, pasi do të jetë ajo që do të përcaktojë se cila nga këto dy skuadra shkon në Ligën e Europës.

REZULTATET LIVE: 

SALCBURG-BENFIKA 1-2

Suçiç 57′ / Di Maria 32′ , Rafa Silva 45+1′

GOLI I SUÇIÇ: VIDEO

GOLI I RAFA SILVAS: VIDEO

GOLI I DI MARIAS: VIDEO

INTER – REAL SOCIEDAD 0-0

KOMENTI LIVE:

82′ Moment i Asllanit, trajneri Inzagi e hedh në fushë në vend të Çalhanoglusë.

74′ Gjyqtari akordon penallti për Real Sociedad, por më pas konsultohet me VAR-in, dhe kthen vendimin e tij të parë, duke ndëshkuar Kubon me karton të verdhë për simulim (VIDEO)

68′ Në kërkim të golit edhe Sociadad, që kërkon të surprizojë nga goditja e këndit, miqtë kërkojnë edhe penallti, por vijon lojën gjyqtari. (VIDEO)

65′ Inzagi kryen 3 zëvendëse, largohen nga fusha, Turam, Mkihtarjan dhe Aleksi Sançez, në vendin e tyre, Lautaro, Barela dhe Aranautoviç.

55′ Sërish rrezikshëm Interi me Fratezin, por mesfushori italian nuk koordinohet siç duhet brenda zonës, duke nxjerrë topin jashtë kuadratit!

46′ Starton pjesa e dytë!

Mbyllet pjesa e parë! 

44′ Provon edhe Dimarko me një gjuajtje diagonal me të majtën, por tentativa e tij ndalet nga portieri (VIDEO)

38′ Duket se sfida është ndezur, me Interin që rrezikon serish me Mkhitarjan, por topi largohet nga një mbrojtës shumë pranë vijës fatale, ndërkohë që gjyqtari sinjalizon pozicion jashtë loje (VIDEO)

36′ Interi jep sinjalin e parë të rrezikshëm me Mkhitarjan që provon me kokë në afërsi të pikës së penalltisë, por tentativa e tij është e gabuar duke përfunduar mbi kuadrat. (VIDEO)

30′ Ende asnjë gjuajtje në portë, skuadrat duken në “gjumë” deri tani. Asnjë shkëndijë!

21′ Zubelinda është i ndëshkuari i parë i sfidës me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar ndaj Turam.

10′ Minuta të qeta, pa raste flagrante në portat respektive. Edhe pse zikaltërit e Inzagit shfaqen më kërkues, mungojnë gjuajtjet në kuadrat.

1′ Starton sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

INTER-REAL SOCIEDAD

dfgdfggdddgdgdgdfgfdg

SALCBURG-BENFIKA

sadsadsasdsadsadsadsad

PANORAMASPORT.AL

You may also like