Lista e Uruguait: Suarez dhe Cavani do të jenë në Botërorin e Katarit

by admin
Spread the love

Trajneri i Uruguait Diego Alonso ka bërë publike listën e lojtarëve të grumbulluar për Kupën e Botës, Katar 2022, event që mund ta ndiqni në platformën Tibo.

Tre lojtarë që militojnë në Serie A (Vecino (Lazio), Vina (Roma) dhe Mathias Olivera (Napoli) janë grumbulluar për në Botëror.

Sulmuesit veteranë Luis Suarez dhe Edinson Cavani si dhe mbrojtësi Godin do të jenë në Katar 2022. / Oversport.tv

Lista e plotë:

Portierë: Sergio Rochet (Nacional, Uru), Fernando Muslera (Galatasaray, Tur), Sebastian Sosa (Independiente, Arg)

Mbrojtës: Jose’ Luis Rodriguez (Nacional, Uru), Guillermo Varela (Flamengo, Bra), Ronald Araujo (Barcellona, Spa), Jose María Gimenez (Atle’tico Madrid, Spa), Sebastian Coates (Sporting Lisbonne, Por), Diego Godin (Velez Sarsfield, Arg), Martin Caceres (Los Angeles Galaxy, Usa), Matias Viña (Roma), Mathias Olivera (Napoli).

Mesfushorë: Mattia Vecino (Lazio), Rodrigo Bentancur (Tottenham, Ing), Federico Valverde (Real Madrid, Spa), Lucas Torreira (Galatasaray, Tur), Manuel Ugarte (Sporting Lisbonne, Por), Facundo Pellistri (Manchester United, Ing), Nicolas De la Cruz (River Plate, Arg), Giorgian de Arrascaeta (Flamengo, Bra), Agustin Canobbio (Athletico Paranaense, Bra), Facundo Torres (Orlando City, Usa)

Sulmues: Darwin Nunez (Liverpool, Ing), Luis Suarez (Nacional, Uru), Edinson Cavani (Valence, Spa), Maximiliano Gomez (Trabzonspor, Tur).

Lexo lajme interesante

You may also like