Lista e Holandës: Louis van Gaal lë në shtëpi disa nga yjet e skuadrës

by admin
Spread the love

Trajneri i Holandës, Louis van Gaal ka publikuar listën e 26 lojtarëve të grumbulluar për Kupën e Botës, Katar 2022, që do të transmetohet në platformën Tibo.

4 lojtarë që militojnë në Serie A do të jenë të pranishëm në Botëror. Interistët Dumfries dhe De Vrij dhe Koopmeiners e De Roon të Atalantës.

Do të mungojnë në Katar 2022 Sven Botman, Ryan Gravenberch dhe veterani Jasper Cillessen.

Lista e plotë:

Portierë: Justin Bijlow (Feyenoord), Andries Noppert (Heerenveen), Remko Pasveer (Ajax)

Mbrojtës: Virgil van Dijk (Liverpool), Nathan Aké (Manchester City), Daley Blind (Ajax), Jurrien Timber (Ajax), Denzel Dumfries (Inter), Stefan de Vrij (Inter), Matthijs de Ligt (Bayern Monaco), Tyrell Malacia (Manchester United), Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen).

Mesfushorë: Frenkie de Jong (Barcellona), Steven Berghuis (Ajax),Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta), Marten de Roon (Atalanta), Kenneth Taylor (Ajax), Xavi Simons (PSV Eindhoven)

Sulmues: Memphis Depay (Barcellona), Steven Bergwijn (Ajax), Vincent Janssen (Anversa), Luuk de Jong (PSV Eindhoven), Noa Lang (Club Brugge), Wout Weghorst (Besiktas)

Lexo lajme interesante

You may also like