“Lëri Xhakën dhe Shaqirin në shtëpi”! – Shqip

by admin
Spread the love

Pa Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën në Serbi, kjo nuk është normale.

“Ndeshje skandali në Serbi”, shkruan “Blick”.

“Lëri Xhakën dhe Shaqirin në shtëpi”, shkruan më tej.

Zvicra do të nisë ndeshjen e saj kualifikuese për EURO 2024 kundër Bjellorusisë në qytetin serb të Novi Sadit më 25 mars.

“Një vendim skandaloz i UEFA-s”, thotë zëvendësdrejtori sportiv i Blick, Andreas Böni dhe këshillon Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin të mos luajnë.

Nuk mund të penalizohen lojtarët pse një ndeshje luhet në një vend që nuk ka siguri.

Novi Sadi nuk është Serbi por është i okupuar nga regjimi serb. Novi Sadi është kryeqytet i Vojvodinës.

Është skandaloze nëse vërtetë dy lojtarë kryesorë, si Xhaka e Shaqiri, nuk do të luajnë në Novi Sad./KlanMacedonia

You may also like