Leeds e Evertoni ndajnë pikët, Fulhami thyen Brightonin

Leeds United dhe Evertoni ndanë pikët në “Elland Road”, kur të dyja skuadrat shënuan nga një gol, miqtë nga Liverpooli në pjesën e parë dhe vendësit në fraksionin e dytë.

Me të njëjti rezultat 1-1 përfundoi edhe përballja mes Crystal Palace dhe Brendtfordit, ku luan (sërish në stol në këtë ndeshje) Thomas Strakosha. Zaha kaloi në epërsi vendësit në minutën e 59-të, por miqtë barazua me Wissa 2 minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Ndërkohë Fulhami mori fitoren e dytë në këtë fillim sezonit, këtë herë përballë Brightonit. Golin që zhbllokoi takimin e shënoi Mitrovic sapo nisi pjesa e dytë e pak çaste më vonë Dunk divijoi në portën e tij për golin e 2-0. Mac Allister realizoi me penallti golin e vetëm të Brightonit në minutën e 60-të./ Super Sport