Largime nga Lëvizja BESA, ja kush ka ik

by admin
Spread the love

Erdhi me shumë bujë në Lëvizjen BESA nga rradhët e Aleancës për Shqiptarët edhe atë hoqi dorë nga pozita e kryetarit të degës së Tetovës mirëpo sot Altrim Mamuti i njohur si Shumi është larguar edhe nga kjo parti mëson portali Shqipmedia. Ajo që shifet publikisht është se në profilin e tij në Facebook Shumi ka hjek gjitha fotot, aktivitetet e postuara në Lëvizjen BESA dhe nuk janë shokë më as me Bilall Kasamin. Ai nuk vërehet as në aktivitetet partiake të kësaj partie më në Tetovë.

Po ku gjendet Shumi tani? Si duket ka hjekur dorë nga partitë politike ndërsa flitet se të ketë thënë se më shumë nga të gjithë është mashtruar nga Lëvizja BESA. Bashkë me Shumin janë larguar edhe ekipi i tij me të cilin aderoi në këtë parti.

Portali Shqipmedia ka kohë që ka njoftuar publikun e gjërë se këta nga Lëvizja BESA janë mashtruesit më të mëdhenj që njeh politika shqiptare në Maqedoni. Ende e kanë borxhin e papaguar 5.000 euro tek portali ynë.

You may also like