Lampard tregon si e kuptoi se ishte shkarkuar nga pozita e trajnerit te Chelsea

by admin
Spread the love

Frank Lampard tha se ai e dinte menjëherë se ishte shkarkuar nga posti i trajnerit të Chelseat kur u zgjua me një mesazh me tekst nga shefi.

Ish-kapiteni i klubit qëndroi 18 muaj përpara se të zëvendësohej në janar të vitit 2021 nga Thomas Tuchel.

Ai u hap me Gary Neville për shkarkimin e tij dhe kohën si trajner në podcastin ‘The Overlap’.

Lampard, i cili është gjithashtu golashënuesi kryesor i Chelseat, udhëhoqi Blutë në një finale të Kupës FA dhe siguroi një vend në Champions League në sezonin e tij të parë.

Megjithatë, skuadra e tij fitoi vetëm një herë në pesë ndeshjet e fundit të ligës dhe klubi ishte i nënti në tabelë kur ai u largua, transmeton expres.

Lampard, 43 vjeç, tha: “Kam marrë një mesazh nga Bruce Buck, kryetari, duke thënë ‘mund të lëvizësh stërvitjen dhe të vish të na takosh në sallën e këshillit? Pasi të jetë marrë vendimi, nuk ka asnjë mënyrë të mirë për ta bërë atë. Ishte shumë e përzemërt. E dija se çfarë do të vinte atëherë. Jo në atë kohë, por ju jeni mirënjohës për periudhën, e kuptoni se çfarë ishte”, tregoi Lampard.

Lampard mori drejtimin e Chelseat në korrik 2019 me një kontratë trevjeçare, duke zëvendësuar italianin Maurizio Sarri, pak pasi e kishte çuar Derby County në finalen e play-off-it të Championshipit.

Lexo lajme interesante

You may also like