LAJMI I FUNDIT/ Magath refuzon ofertën për ta marrë drejtimin e Kosovës

by admin
Spread the love

Felix Magath ishte zgjidhja numër një e FFK-së për përzgjedhës te Përfaqësuesja e Kosovës, pas shkarkimi të Challandes, shkruan Insporti.

Por, sipas gazetarit Arlind Sadikut, redaktori i tabloidit gjerman Bild, Florian Krebs, ka pohuar se Magath ka refuzuar ofertën për ta marrë drejtimin e Kosovës.

Magath ka qenë fillimisht një futbollist i spikatur, duke bërë karrierë te klubi i njohur gjerman Hamburg, ku luajti për 10 vite, duke fituar edhe trofe të rëndësishëm.

Sikurse futbollist ai ka qenë po aq i suksesshëm edhe si trajner duke drejtuar klube si Hamburg, Nurenberg, Ëerder Bremen, Eintracht Frankfurt, Stutgart, Bayern Munich, Wolfsburg, Schalke dhe Fulham,

/Insporti.com

Lexo lajme interesante

You may also like