Ky frut ju ndihmon kundër pagjumësisë

by admin
Spread the love

Nëse po keni probleme për të fjetur, është koha që të hiqni dorë nga barnat e gjumit – dhe të provoni lëng vishnje. Pija e këtij fryti është e njohur për përbërjen e lartë të sheqerit, por hulumtuesit kanë zbuluar se mund të mposhtë pagjumësinë dhe të rrisë kohën e gjumit. Kjo pije, mes tjerash, ishte përdorur nga atletët profesionistë gjatë Lojërave Olimpike në Pekin më 2008, për të ndihmuar në…

Source

Lexo lajme interesante

You may also like