Ky është armiku ynë numër një – Shqip

by admin
Spread the love

Koreja e Veriut ka fuqi të madhe dhe ne do të përdorim të gjithë forcën nëse sulmohemi, tha lideri i atij vendi aziatik, Kim Jong Un, në festën e përvjetorit të ushtrisë së Koresë së Veriut, siç raportojnë agjencitë.

“Nëse armiqtë përpiqen të përdorin forcën kundër vendit tonë, ne do të marrim një vendim të guximshëm. Nuk do të ngurrojmë për asnjë sekondë dhe do të ndryshojmë historinë”, filloi lideri i Koresë së Veriut.

“Ne do të përdorim të gjithë fuqinë tonë ushtarake dhe është e mrekullueshme, për të zhdukur armikun nga toka”, tha Kim Jong Un gjatë një vizite në Ministrinë e Mbrojtjes.

Kur përmendi armiqtë, ai i referohej kryesisht fqinjëve të tij, Koresë së Jugut, të cilën ai e etiketoi si armikun numër një.

 “E përsëris edhe një herë, ne kurrë nuk do të zhvillojmë dialog dhe negociata me Korenë e Jugut”, shtoi Kim Jong Un. /tesheshi.com/

You may also like