Kuptova që kam këtë sëmundje

by admin
Spread the love

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është shumë e dashur për fansat. Mirëpo, shpeshherë ajo kritikohet për peshën e saj trupore ku përballet me lum komentesh në rrjete sociale.

Së fundmi, ajo ka zbuluar së fundmi edhe problemin shëndetësor që ka. Artistja me famë botërore ka bërë me dije se vuan nga sindroma e vezoreve policistike e quajtur ndryshe si PCOS.

Për këtë arsye, marrja e medikamenteve e bën atë që të mos humbë peshë. “Sapo kuptova se kam PCOS, kështu që plus ilaçet e mia, e bëjnë kaq të vështirë humbjen e peshës.

Unë kurrë nuk do të jem ‘heroinë e elegancës’”, shkroi Bebe në Twitter. Simptomat e PCOS japin parregullsi menstruale, rritje e tepërt të flokëve, akne dhe mbipeshë.

Lexo lajme interesante

You may also like