KSHZ shpalli rezultatet e raundit të parë të zgjedhjeve lokale

by admin
Spread the love

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot me anë të një konferencë për media kumtoi rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokaleve që u mbajtën në 80 komuna dhe Qytetin e Shkupit, njofton SHENJA.

Rezultatet preliminare treguan se në raundin e parë janë zgjedhur 34 kryetarë të komunave. VMRO-ja opozitare më 17 tetor ka fituar në 17 komuna, LSDM-ja në 8, ndërsa BDI në 3.

Në raundin e dytë do të votohet në 44 komuna si dhe në Qytetin e Shkupit. Rivotim do të ketë në Qendër Zhupë, Mavrovë dhe Rostushë, pasi në raundin e parë nuk kanë votuar 1/3 e qytetarëve. /SHENJA/

https://www.facebook.com/watch/?v=591964345183315

Lajme interesante

You may also like