Kroaci-Brazil, mbyllet në baraspeshë pjesa e parë

by admin
Spread the love

Kroacia do të përballet me Brazilin në orën 16:00, me të dyja përfaqësueset që do të luftojnë për një “biletë” të gjysmëfinaleve të Kupës së Botës, Katar 2022.

Ndërsa Brazili shihet si favorit i takimit të kësaj të premteje, nga Kroacia janë shprehur se do të bëjnë të pamundurën për ta vazhduar sa më gjatë këtë rrugëtim.

Me ende mbi një orë nga startimi i çerekfinales së parë të Botërorit, trajnerët Dalic dhe Tite kanë vendosur formacionet si do e nisin këtë përballje, me të dy teknikët që do të hedhin emrat më të mirë në fushë.

Kroaci-Brazil (0-0) 

Çerekfinale e Kupës së Botës Katar 2022 

Formacionet zyrtare:


Top Channel

You may also like