Kompletohet raundi i 23-të i Euroligës, Real Madridi kryeson e vetmuar – Shqip

by admin
Spread the love

Me tre ndeshjet e mbrëmshme kompletohet java e 23-të në Euroligën e basketbollit. Nga 9-të ndeshjet e zhvilluara vendasit dolën fitues në gjasht♪7 takime ndërsa ato mysafire në tre. Pas 23 ndeshjeve të zhvilluara kryeson Real Madridi me 20 fitore e tre disfata, e ndjekur nga Barcelobna që ka 15 fitore e 8 humbje, Virtus Bologna është e treta 14 fitore 9 humbje, pasojnë Panathinaikos me 14 fitore e 9 humbje aq sa ka edhe Fenerbahce, ndërsa pozitën e gjashtë është Monako me 13 fitore e 10 disfata, katër ekipet që luftojnë pë të hyrë fazën play off janë edhe Maccabi Tel Aviv, Olympiakos, Valencia dhe Partizani I Beogradit

Rezultatet e xhiros së 23-të:

Baskonia – Valencia 62-77

Milano – Barcelona 74-70

Partizan – Zalgiris Kaunas 81-72

Anadolu Efes – Monaco 78-80

Real Madrid – Olympiakos 90-85

Bayern –LyonVilleurbanne 64-76

Maccabi Tel Aviv – Panathinaikos 90-75

Alba Berlin – Crvena zvezda 89-80

Fenerbahce – Virtus Bologna 88-75

 

You may also like