Koment live Vllaznia-Kastrioti 1-0: Shkodranët shënojnë nga tuneli

by admin
Spread the love

Vllaznia-Kastrioti 1-0 (Hoxhaj 1’)

14’ Heriç provon nga distanca, por gjuajtja e tij është larg portës së mbrojtur nga Sali

13’ Karakaçi merr kartonin e parë të verdhë të sfidës, pas një ndërhyrjeje të gabuar ndaj Hakaj

9’ Provon Greca nga distanca, por gjuajtja e tij është larg kuadratit

7’ Goli i shpejtë i ka shokuar krutanët, që nuk po arrijnë të reagojnë. Vllaznia është më kërkuese në këto minuta të para dhe kërkon që të shfrytëzojë avantazhin për të shënuar golin e dytë

1’ GOOOOOOOL Shënon Vllaznia me Hoxhaj. Festë në Loro Boriçi. vendasit ndëshkojnë krutanët që nga tuneli

1’ Starton ndeshja në “Loro Boriçi”

Pas humbjes së thellë ndaj Egnatias javën e kaluar, Vllaznia kërkon të bëjë kthesën, duke synuar fitoren në sfidën e sotme shtëpiake kundër Kastriotit. Miqtë kanë marrë tre rezultate pozitive në tre javët e fundit dhe sot në Shkodër synojnë të vazhdojnë këtë seri pozitive.

Gjyqtare kryesore e takimit do të jetë Emanuela Rusta, që debuton këtë sezon në Superiore si arbitre kryesore.

Formacionet zyrtare:

Lexo lajme interesante

You may also like