Koment live Teuta-Bylis /Teuta më kërkuese në pjesën e dytë

by admin
Spread the love

68’ Tjetër lëvizje te Teuta, këtë herë në sulm. Gruda merr në fushë vendin e Boçit

65’ Kundërsulm i Bylisit, por Lajthia humbet një mundësi të mirë për të rrezikuar portën e Teutës

63’ Arabi bën lëvizjen e parë. Në fushë aktivizohet Gjinollari i cili merr vendin e Idrizajt

62’ Bylisi zbret rrezikshëm në kundërsulm, por një mbrojtës i Teutës dërgon topin në këndore. Kroson Lorat, por topi zotërohet nga portieri Qirko

60’ Dëmtohet portieri Harremi pas një dyluftimi me Lorenco Vilën. Stafi mjekësor ndërhyn menjëherë pasi gardiani i Bylis gjakoset nga ky dyluftim

55′ Teuta e nis më e bindur këtë pjesë të dytë, po Bylisi mbrohet mirë

50’ Rrezikon Teuta, por një mbrojtës devijon topin në këndore

Mbyllet me rezultatin 0-1 pjesa e parë në “Niko Dovana”. Bylisi luan më mirë. Pretendon një penallti dhe me pas shënon një gol me Antony.

41’ GOOOOl Antony kalon në avantazh Bylisin

35’ Penallti për Bylisin. Gjyqtari Myrtja ka vendosur se ndërhyrja e Karabecit ndaj Souzas ka qenë e gabuar. Pas verifikimit në Var (4 minuta), 11-metërshi nuk akordohet

34’ Bylisi luan mirë dhe po vë në vështirësi Teutën me zbritjet e shpejta

30’ Rast i artë për Bylisin, Ruçi gjuan nga jashtë zone por topi i tij përfundon mbi kuadrat

29’ Skemë e Teutës, por Lorenco Vila nuk arrin që të kontrollojë topin në zonën kundërshtare

28’ Goditje dënimi për Bylis. Kroson Souza por Anthony nuk arrin që të devijojë topin në rrjetë

25’ Hebaj mundohet të përfitojë nga një gabim i kundërshtarit, por nuk arrin që të zotërojë topin, sepse portieri Haremi është më i shpejtë.

20’ Provon edhe Teuta të rrezikojë, por Hebaj është në pozicion jashtë loje

18’ Rrezikon Bylis me Antony, por goditja e sulmuesit është larg kuadratit të portës

15’ Vjen edhe kartoni i parë i sfidës. Ruçi (Bylis) ndëshkohet për një ndërhyrje të gabuar

11’ Teuta mundohet që të zotërojë lojën, por Bylisi mbrohet mirë dhe zbret rrezikshëm në kundërsulm

7’ Truçi kroson një top në zonën e Teutës, por asnjë sulmues i Bylisit nuk arrin që të devijojë topin në rrjetë.

5’ Provon Hebaj, por gjuajtja e tij nuk është e saktë

1’ Nis takimi. Teuta kërkon fitoren e parë sezonale, ndërsa Bylisi surprizën e radhës

Formacionet zyrtare:

TEUTA: Qirko, Idrizaj, Qaqi, Kotobelli, Karabeci, Beqja, Vila.E, Cejku ,Hebaj, Vila.L, Boçi

BYLIS: Haremi, Trumçi, Preka, Damçevski, Loran, Qoshku, Souza, Maçolli, Ruçi, Kaçorri, Antoni

Lexo lajme interesante

You may also like