Koment live Kukësi-Partizani 0-0: Debuton Dobi, dy skuadrat kërkojnë kthesën

by admin
Spread the love

Kukësi-Partizani 0-0

5’ Minuta të qeta në Kukës. Luftohet fort në mesfushë, por asnjë nga skuadrat nuk arrin që të shfaqet rrezikshëm në zonën  kundërshtare

1’ Nis ndeshja në “Kukës Arena”

Rezultatet e dobëta në katër javët e para të kampionatit (asnjë fitore) i kanë kushtuar vendin e punës teknikut Skënder Gega dhe sot në krye të pankinës së Kukësit do të debutojë trajneri i ri Enkelejd Dobi. Vendasit synojnë kthesën e madhe përballë Partizanit, duke kërkuar fitoren e parë në kampionat. “Të kuqtë” janë surprizuar nga Erzeni javën e kaluar, duke pësuar humbjen e parë në kampionat, pas tre fitoreve radhazi në Abissnet Superiore. Djemtë e teknikut Colella kërkojnë të rikthehen te suksesi, që do ti ngjiste në të vetëm në krye të renditjes.

Formacionet zyrtare

Lexo lajme interesante

You may also like