“Koha për një sfidë të re”, Ronaldo reagon pas largimit nga United

by admin
Spread the love

“Pasi zhvilluam disa bisedime me Manchester United, kemi vendosur që të ndërpresim marrëveshjen në mënyrë konsensuale. Unë e dua Manchester Unitedin dhe tifozët e ekipit, kjo gjë nuk do të ndryshojë kurrë.

Megjithatë, unë ndjej se ka ardhur momentin që të filloj një sfidë të re. I uroj Manchester United më të mirën”. Këto janë fjalët e lamtumirës së Cristiano Ronaldos pas largimit nga “Djajtë e Kuq”.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” ka reaguar menjëherë pas largimit duke dhënë një koment të shkurtër për zgjedhjen e bërë. Kështu, ylli portugez i cili do ta nisë Kupën e Botës pa qenë pjesë e ndonjë klubi është në kërkim të aventurës së tij të re në Futboll. /oversport.tv

Foto: Manchester United, Twitter

You may also like