Klopp zbulon më në fund taktikën e tij “kërcënuese”

by admin
Spread the love

Më në fund është shpjeguar shikimi “kërcënues” i Jurgen Klopp para ndeshjeve.

Trajneri i Liverpool-it, 56-vjeçar, shpesh mund të shihet duke qëndruar në mesfushë duke vëzhguar kundërshtarët e tij duke bërë nxehje.

Ylli i Evertonit, James Tarkowski, 31 vjeç, ka pranuar se shikimi i Klopp-it ndikon tek ai përpara ndeshjeve kundër Të Kuqve.

I pyetur në FozCast nëse ai është i vetëdijshëm se po vëzhgohet, mbrojtësi tha: “Gjithmonë, sepse gjithmonë e zhvilloj nxehjen afër mesfushës. Kështu që ta shoh Klopp që na vëzhgon nga ana e tij.

Prezantuesi Ben Foster pranoi se ndihej në të njëjtën mënyrë si Tarkowski kur u përball me Liverpoolin e Klopp gjatë karrierës së tij.

Foster, 40 vjeç, së fundmi u takua me gjermanin dhe e pyeti nëse ai ishte i vetëdijshëm se rutina e tij para ndeshjes “frikëson kundërshtarët”.

Duke cituar përgjigjen e Klopp, Foster zbuloi se ai tha: “Jo, nuk e dija këtë. Nuk e bëj për këtë.

“Unë e bëj atë që të mund të identifikoj diçka teknike ose taktike që mund të marr. Sepse ndonjëherë mund të kuptosh se si do të luajnë disa skuadra. Përfundimisht nuk e bëj këtë për të frikësuar lojtarët”.

You may also like