Klauzola e veçantë e lejon të largohet, Mario Goetze afër transferimit në Portugali

by admin
Spread the love

Benfika është shumë afër një goditjeje të dyfishtë në merkato. Mario Goetze dhe David Neres janë dy objektivat e “Shqiponjave të Lisbonës”.

Fantazisti gjerman është pjesë e PSV-së deri në vitin 2024, por sezonin e ardhshëm mund ta shohim në kampionatin portugez.

Bild raporton se në akordin e 29-vjeçarit me klubin holandez ekziston klauzola e largimit dy vite përpara fundit të kontratës. Ndërkohë, Benfika po tenton edhe brazilianin e Shakhtar Donetsk.

Ish-sulmuesi i Ajaksit kërkohej dhe nga Juventusi, por Benfika ka gati 14 milionë eurot që kërkon klubi ukrainas dhe është afër arritjes së akordit zyrtar për transferimin e sulmuesit të djathtë në Lisbonë./supersport


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like