Kim mesazh të fshehur Berishës: Vijojmë takimet me drejtues të zgjedhur në mënyrë legjitime

by admin
Spread the love

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ka përfunduar takimin e saj në kryesinë e kuvendit, me kryeparlamentaren Lindita Nikolla dhe nënkryetarin e parlamentit, Agron Gjekmarkaj.

Në një prononcim për mediat, Kim ka bërë një deklaratë që duket si mesazh për kreun e PD-së Sali Berisha.

“Të vazhdojnë të organizohemi në forcimin e institucioneve demokratike dhe prandaj ndodhesha këtu. Do vijojmë të takohemi me të gjithë ata drejtues të zgjedhur në mënyrë legjitime që kanë rol në forcimin e demokracisë dhe luftimin e korrupsionit”, tha Kim.

You may also like