KIEV- Von der Leyen: Bombat e Rusisë kanë shkatërruar shkollat, më shumë autobuzë për ta

by admin
Spread the love

KIEV, 21 nëntor /ATSH-DPA/ – Bombat e Rusisë kanë shkatërruar shkollat në Ukrainë, duke i detyruar fëmijët në udhëtime të gjata dhe ndonjëherë të rrezikshme, deklaroi presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

‘’Komisioni Evropian po dhuron 14 milionë euro për autobusët e shkollave në Ukrainë. Por duhet më shumë’’, shtoi presidentja.

‘’Kjo është arsyeja pse ne gjithashtu fillojmë një fushatë solidare për të sjellë më shumë autobusë në Ukrainë’’, shtoi ajo.   /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Lexo lajme interesante

You may also like