Këtë javë çadrat me vete, ja se si do të jetë moti në të gjithë vendin

by admin
Spread the love

Kjo javë në Shqipëri parashikohet të nis me reshje shiu e rrebeshe kryesisht prej mesditës së të hënës e deri mëngjesin e të martës. Rrebeshet me rrufe do të jenë më prezente përgjatë bregdetit dhe jugut. Në lartësitë mbi 1600 metra përgjatë maleve, parashikohen reshje bore.

Sot do të mbajë mot me vranësira e reshje shiu. Temperaturat do të lëvizin nga 13 deri në 15 °C.

Dita e martë do të jetë me mot kryesisht me vranësira e vende-vende me reshje të lehta shiu. Temperaturat do të luhaten prej 12 deri në 16 °C.

Pjesërisht me re pritet të mbajë dita e mërkurë. Temperaturat do të ndryshojnë nga 8 deri në 17 °C./revistawho.com

Lajme interesante

You may also like