Këngëtari i njohur tregon si humbi miliona gjatë pandemisë së Covid-19

by admin
Spread the love

Këngëtari i njohur Sean Paul ka zbuluar se ka humbur miliona gjatë pandemisë COVID-19, sepse nuk pati mundësi për të shkuar në turne për gati 2 vjet.

Ai i tha Page Six, “Unë zbrita në 8 Mars [2020] nga një turne me Shaggy në Zelandën e Re.”

“Unë isha në aeroplan me maskën  veshur dhe Shaggy [po] po qeshte me mua si:” Çfarë po bën o vëlla? Po e bën aeroplanin të nuhasë si spital tani. Unë po spërkasja Lysol dhe po fshija… e më pas i thashë,
‘ Yo bro kam astmë ’, kështu që për mua ishte e zakonshme pandemia,” shtoi ai.

“Kam humbur shumë para, sepse udhëtoj më shumë se 6 muaj të vitit. Të gjitha këto vijnë nga turneu, por njëkohësisht kam shpenzuar edhe para për bamirësi.”

Ai tha se qëndroi në shtëpi gjatë pandemisë, pavarësisht humbjes së madhe të parave.

“Ndonjëherë ju duhet të bëni një pushim .. Çdo e keqe e ka një të mirë, kështu që unë kam shijuar kohën me familjen dhe kam shijuar kohën shtesë që më është dhënë në studio.“

Sidoqoftë, ana e mirë është se pandemia i dha Sean Paul kohë për të punuar në albumin e tij të ri, “Scorcha”, i cili do të dalë në shkurt.


Lajme interesante

You may also like