Kamberi me gol spektakolar për Sheffield Wednesday

by admin
Spread the love

Sulmuesi shqiptar, Florian Kamberi ka realizuar golin e tretë në fitoren 2-3 të skuadrës së tij ndaj Accrington.

Realizimi ishte i një formë të veçantë duke qenë se 26-vjeçari me anë të një prekje të vetme e nxorri jashtë loje portierin kundërshtarin me sferën që u preh në rrjetë dhe ekzaltoi tifozët.

Florian Kamberi po paraqitet në mënyrën më të mirë në Ligën e Parë angleze teksa aktivizohet me Sheffield Wednesday..

Ky ishte goli numër katër për Kamberin, i cili në 10 ndeshje ku është aktivizuar me Sheffield është shndërruar në një nga lojtarët kryesorë të ekipit.

/Insporti.com

Lexo lajme interesante

You may also like