Kafsha helmuese në fushë ndërpret kampionatin e tenisit në Australi

by admin
Spread the love

Ish-kampioni amerikan Dominic Thiem dukej në telashe sot në përballjen e kampionatit Brisbane International por duket se u shpëtua kur një zvarranik helmues kishte dalë në fushë, çka ndërpreu ndeshjen për disa minuta.

Thiem po humbiste përballjen ndaj të riut australian James McCabe para se tifozët sy-mprehtë të pikasnin gjarprin helmues pranë disa linjave elektrike, çka detyroi zyrtarët të ndalonin ndeshjen.

Profesionistë të gjarprinjve u thirrën për të kapur zvarranikun 50-cm të gjatë që mediat vendase identifikonin si specien helmuese “i murrmë lindor”, që shkaktoi ndalimin e ndeshjes për rreth 40 minuta.

“Më pëlqejnë shumë kafshët, veçanërisht ato ekzotike,” tha Thiem. “Por ata thanë se ishte nga më helmuesit dhe po i afrohej të rinjve që kapin topat prandaj situata ishte e rrezikshme”.

Ish-numri 1 i botës Rafa Nadal luan të dielën në turneun e Brisbane në formacion dyshe me Marc Lopez.

Ndërsa kampionia japoneze Naomi Osaka, kthehet në këtë kampionat pas një ndërprerje shtatzënie dhe luan nesër kundër Tamara Korpatsch.


Top Channel

You may also like