Ka nisur takimi i Kurtit me Borrellin dhe Lajçakun

by admin
Spread the love

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka nisur takimin me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në Ohër.

Më herët, Borrelli dheLajçak, takuan presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në fund do të mbahet takimi trelateral. /Klankosova.tvArtikulli paraprakKamberi: Çdo e drejtë që i jepet serbëve në Kosovë, t’i jepet edhe shqiptarëve në Serbi
You may also like