Jo vetëm gjyqtarit të ndeshjes, Hakimi i ulëriti në fytyrë edhe Infantinos

by admin
Spread the love

Por, zemërimi i mbrojtësit nuk përfundoi në fushë pasi në korridorin drejt dhomave të zhveshjes, Hakimi u “kap” edhe me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino, të cilit iu ankua për gjykimin e ndeshjes.

Por, sipas gazetarëve prezentë, toni i Hakimit ishte kërcënues ndërsa edhe fjalori i lojtarit ishte korrekt. Gjithsesi, Infantino e menaxhoi mirë situatën dhe provoi ta qetësonte Hakimin me këtë të fundit që fjalën për mediat, i kërkoi edhe falje numrit një të FIFA-s.

“Nuk ndodhi asgjë, vetëm se isha i nervozuar për fundin e lojës. Shkova të flisja me Infantinon dhe kërkoj falje për fjalët. Ai është miku im dhe unë e respektoj pa masë atë, ndaj asgjë nuk ndodhi”, u shpreh Hakimi./ Shqip

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like