Jo vetëm Dimarco e Darmian, Interi i zgjat kontratën edhe armenit

by admin
Spread the love

Është ditë rinovimesh tek Interi.

Pas zyrtarizimit të marrëveshjeve të reja të Federico Dimarcos e Matteo Darmian, vjen edhe ai i Henrikh Mkhitaryan, që e zgjat kontratën me zikaltrit deri në qershor 2026.

Në njoftimin zyrtar të klubit zikaltër shkruhet:

“FC Internazionale Milano njofton se ka arritur marrëveshjen për vazhdimin e kontratës së lojtarit Henrikh Mkhitaryan: mesfushori i lindur në vitin 1989 do të jetë me zikaltrit deri më 30 qershor 2026”.

Armeni firmosi me Interin në verën e vitit 2023 dhe që nga ajo kohë ka luajtur 49 ndeshje në Serinë A dhe ka shënuar 5 gola.


Top Channel

You may also like