“Ja përse nuk luajtën Ernest Muçi dhe Çelhaka”! Trajneri i Legias tregon se përse nuk aktivizoi lojtarët shqiptarë ndaj Leicesterit

by admin
Spread the love

Legia e Varshavës ka marrë një fitore surprizuese kundër Leicesterit, të cilin e mundi me rezultatin minimal 1-0. I vetmi nga lojtarët shqiptarë që pati minuta në këtë sfidë ishte Kastrati, i cili u aktivizua në pjeën e dytë. Në konferencën e dhënë pas ndeshjes, trajneri i Polakëve ka sqaruar arsyen përse nuk ka preferiari.

“Gjatë pushimit, ne analizuam të metat tona. Ne donim të kufizonim situatën e rivalëve tanë, sepse nganjëherë e lëmë veten të habitemi. Tre mesfushorët mbrojtës, me Josue dhe Mahir Emreli para tyre, dolën të ishin opsioni më i mirë. Me kalimin e kohës, Andre Martins po humbiste forcën e tij. Kastrati hyri dhe na dha zgjidhje të tjera. Rafael Lopes dhe Tomas Pekhart u shfaqën.

Mund të duket se pse lojtarë të tillë dhe jo Ernest Muçi apo Jurgen Çelhaka. Sidoqoftë, ata të dy mund të bëjnë duele të mira në lojën në ajër, dhe kjo mund të ketë qenë e dobishme në mbrojtje për goditjet. Për më tepër, Rafa mund të trajtojë pasimin, dhe kjo është ajo që ndodhi. Ai luajti dy herë për Kastratin dhe dy gola duhej të ishin shënuar“, ka deklaruar Michniewicz./Halit Delibashi-Shqip/

Lexo lajme interesante

You may also like