Izet Mexhiti përkujton premtimet e parealizuara për administratën shteterore (FOTO)

by admin
Spread the love

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Izet Mexhiti i cili bën pjesë tek “Grupi i Zjarrit”, grup që ka shfaqur hapur pakënaqësitë e tyre që kanë për punën e bashkëpartiakëve të tyre në qeveri, shkruan InfoShqip.

Në një postim në profilin e tij në Facebook Mexhiti përkujtoi premtimet e parealizuara të ekzekutivit aktual në administrartën shtetërore, ku ka publikuar dhe një foto që e ka krahasuar ekzekutivin paraprak me aktualin. Në vazhdim mund ta lexoni të plotë postimin e Izet Mexhitit:

“Ekzekutiv i 2%. Të dashur përkrahës, në Zgjedhjet Parlamentare të Vitit 2020, votuesit tonë i ofruam 180 projekte dhe zotime të ndara në disa sektorë. Sot po ju përkujtoj për disa zotime për administratën publike, ku realizimi është 0 projekte“./InfoShqip.com

You may also like