Ismajlgeci prezantohet tek Zrinjski Mostar – Shqip

by admin
Spread the love

Firmos kontratën deri në vitin 2026

Marsel Ismajlgeci u prezantua si lojtari më i ri i Zrinjski Mostar, klub në Bosnje Hercegovinë.

Sipas kontratës që nënshkroi, ish-mbrojtësi i Tiranës do të luajë për këtë skuadër të paktën deri në vitin 2026.

“Shëtita për disa orë në qytet. Me pëlqeu. Por çka është më e rëndësishme është që mund më pëlqejë klubi. Mezi po pres që të jem pjesë e skuadrës, të kem mundësi të ndihmoj me gola dhe asiste”, tha Ismajlgeci.

22-vjeçari, kapiten me Tiranën luajti 122 ndeshje zyrtare me bardheblutë duke shënuar 10 gola dhe 14 asist. Ai bëri edhe dy paraqitje për Kombëtaren A.

Tv Klan

TI RAPORTON!

You may also like