ISHP këshillon qytetarët për të ftohtin: Çfarë iu duhen këto ditë janari

by admin
Spread the love

Ditët e fundit të janarit në vendin tonë kanë sjellë temperatura me minus gradë celcius. Instituti i Shëndetit Publik ka dhënë dhe këshillat që na duhen për tu mbrojtur nga i ftohti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ISHP thekson se një kujdes të veçantë në këto ditë të ftohta qytetarët duhet ti kushtojnë veshjes. Po ashtu, kërkojnë që të tregohej kujdes dhe me mënyrën sesi lëvizet nëpër rrugë.

“Përdorni këpucë dimri të përshtatshme; Përdor shkop ose pajisje ndihmuese; Përdor mbajtëse dhe ndiz dritat; Pastro dëborën dhe akullin nga rrugët e kalimit”, shkruan ISHP.

Lexo lajme interesante

You may also like