Ish-shefi i CIA-s tregon skemën si mund të vritet Putini dhe personat që do ta eliminojnë

by admin
Spread the love

Daniel Hoffman, një ish oficer i lartë që shërbeu si shef i stacionit në Moskë, është shprehur se çdo përpjekje për të rrëzuar presidentin rus Vladimir Putin, do të jetë e shpejtë dhe potencialisht fatale.

Aleatët më të afërt të Vladimir Putin mund ta vrasin atë me një “çekiç në kokë”, është shprehur ish-shefi i CIA-s.

Sipas tij njerëzit që kanë më shumë gjasa për të zbatuar ndonjë komplot të tillë do të jenë pjesë e rrethit të brendshëm të presidentit rus, të motivuar nga pushtimi i tij i shkatërruar në Ukrainë ata do të veprojnë shpejt dhe me efikasitet të lartë.

Këta djem që do ta bëjnë këtë do të jenë aq të fshehtë për këtë, në mënyrë që Putini të mos i gjejë dhe t’i vrasë më parë. Kjo do të ndodhë krejt papritur. Dhe ai do të jetë i vdekur. “Askush nuk do të pyesë: “Hej Vladimir, do të doje të largoheshe?” Jo. Është një çekiç në kokë dhe ai ka vdekur“, tha ai.

Hoffman veçoi tre individë që sipas mendimit të tij mendohet se kanë më shumë gjasa të orkestrojnë vrasjen përfundimtare të Putinit. Ndër të parët ai radhiti ministrin e mbrojtjes Sergei Shoigu, më pas kreu i Këshillit të Sigurimit Nikolai Patrushev dhe së fundmi, drejtori i FSB Alexander Bortnikov.

Sipas tij të gjithë këto persona kanë ambicie për të zënë vendin e presidentit Putin dhe do të vëzhgojnë me kujdes çdo rebelim të mundshëm për të përfituar momentin perfekt për vrasjen e tij.

Përshkrimet e ish-shefit të spiunazhit sjellin në mendje vrasjen e revolucionarit sovjetik Leon Trotsky, i cili u vra në mënyrë famëkeqe, me urdhër të Jozef Stalinit, me një vrimë akulli.

Por sipas raporteve mund të mos ketë nevojë për një ofertë për vrasje si rezultat i shëndetit të dobët të ish-shefit të KGB-së.

Spekulimet për shëndetin e Putinit janë shtuar prej muajsh dhe në prill u pretendua se ai kishte nevojë për një operacion urgjent ndaj kancerit.

Kremlini nuk i është përgjigjur pretendimeve më të fundit për shëndetin e presidentit Putin, por rregullisht hedh poshtë pretendimet se ai vuan nga ndonjë problem i tillë.

Rruga Press

Lexo lajme interesante

You may also like