Ish-këshilltari i PD-së bën paralajmërimin e fortë: Shumë shpejt do ketë ‘non grata’ të tjerë nga Britania

by admin
Spread the love

Politikani Edvin Kulluri dhe se në vendin tonë do të ketë edhe persona të tjerë të shpallur “non grata’ nga Mbretëria e Bashkuar, por ende nuk janë bërë publike.

Në një intervistë televizive, Kulluri theksoi se SHBA-të nuk kanë asnjë problem me askënd por problemin e kanë te krimi dhe korrupsioni.

“SHBA e kanë me korrupsionin dhe me krimin problemin, nuk kanë asnjë problem personal. Edhe ambasadori anglez na doli shumë i korruptuar. Që të jetë elita shqiptare kaq e ndershme që të akuzoj ambasadorët e BE-së dhe SHBA-së për të korruptuar kjo është komedi. Ju e dini që Mbretëria e Bashkuar ka një listë shumë më të gjatë se shpallja “Non Grata “ e Berishës. Në mos është marrë vendimi por nuk është bërë publike”- tha ai.

You may also like