Ish-deputeti plas deklaratën e fortë: Çfarë di Saimir Tahiri dhe Ardi Veliu për Ramën

by admin
Spread the love

Ish-deputeti i Kuvendit, Lefter Maliqi tha se arsyeja pse Saimir Tahiri dhe Ardi Veliu janë “penalizuar” duke mos qenë më në postet e tyre drejtuese, është sepse kanë shumë informacione konfidenciale mbi situatën kriminale në vend.

“Ky di shumë gjëra, di edhe për familjen kryeministrore, edhe për trafikun e drogës, edhe për lidhjet, për pastrimin e parave, drejtori i përgjithshëm di të gjithë situatën kriminale në vend, ka lidhje edhe me oligarkët, në mbrojtje, në lidhje. Di shumë gjëra, ashtu siç di edhe Saimir Tahiri. I dyti pas Saimir Tahirit, di Ardi Veliu”, u shpreh Maliqi për Euro News Albania.

Lajme interesante

You may also like