Ibra konfirmon Piolin: Po bën një punë të mire

by admin
Spread the love

I ndodhur në Jeddah, në GP të Formula 1 të Arabisë Saudite, Zlatan Ibrahimoviç bëri një bilanc të së ardhmes së Stefano Piolit në krye të Milanit: “Ai duhet të vazhdojë siç po bën, ne jemi të lumtur dhe ai po bën një punë të mirë”.

Një shaka në mikrofonat e Sky Sport edhe për drejtimin e tij të ri si këshilltar i lartë i Red Bird dhe drejtuesve të Milanit:

“Ndihem mirë, po rritem, po mësoj dhe po punoj, një ditë në një kohë dhe një hap në një kohë.

Ne studiojmë. Më pëlqen kjo përgjegjësi”.

Fjalët, ato të Ibrës, që tingëllojnë si një rikonfirmim për Piolin, i cili është vënë disa herë në shënjestër të kritikës këtë sezon.

Megjithatë, për të qenë të sigurt, shumë do të varen nga ecuria në Europa League, duke qenë se vendi në Champions League duket i sigurt nëse nuk ka përmbysje të bujshme. Në fakt, me një trofe europian në bord, do të ishte më e vështirë t’i “pritej koka” drejtuesit të kampionatit të kaluar.

Ish-kampioni suedez, për herë të parë në Arabinë Saudite, ka deklaruar se po bën tifo për Ferrarin:

“Është bukur të jem këtu, atëherë unë jam një fans i madh i F1 dhe Ferrarit, nuk është sekret. Dua ta shijoj këtë moment. Shpresoj që Ferrari të fitojë. Pastaj do të punojmë me Milanin”.

You may also like