Horoskopi JAVOR për periudhën, 7-13 shkurt 2022

by admin
Spread the love

DASHI

Horoskopi i javës së re të 12 shenjave të zodiakut thotë se kjo shenjë do të ketë nevojë për mbështetje dhe ndihmë të madhe nga të gjithë për të qenë më i motivuar për rrugën që po zgjedh.

Ata që janë ende beqarë do jenë shumë pozitivë emocionalisht, për Dashët që janë ende shumë të vetmuar, do të takojnë dhe njohin persona që janë të përshtatshëm për ta. Këtë javë, Dashi do të bëhet shumë i sigurt kur të shfaqet dhe ndoshta kjo shenjë do të marrë një rrëfim nga dikush.

Kjo shenjë do ta presë javën me shumë ngatërresa kur do të ndeshet me probleme e mosmarrëveshjeje me dikë dhe më shumë tension kur as ju dhe as partneri nuk do t’i dorëzoheni njëri-tjetrit. Për të zgjidhur këtë situatë, do t’ju duhet patjetër të drejtoheni në ndërmjetësimin e palës së tretë.

Gjendja shëndetësore do të jetë relativisht e mirë dhe e shëndetshme, energjia pozitive do të vijë nga ushtrimet dhe sportet e rregullta dhe një dietë shumë shkencore dhe e arsyeshme. Prandaj, të gjitha aktivitetet tuaja këtë javë do të jenë shumë entuziaste.

DEMI

Duhet të gjeni vetë metoda për të ulur presionin ndaj vetes, si dhe për të zgjidhur problemet që ende rëndojnë në mendimet e tyre. Ju këshillojmë të mos jeni shumë të ashpër me veten, sepse tashmë keni bërë më të mirën.

Nëse jeni ende beqare, të mësosh të lirohesh dhe të harrosh, është gjëja më e mirë për ty në këtë kohë. Vetëm atëherë të dy njerëzit do të gjejnë lumturinë e tyre të vërtetë, gjithashtu për t’ju ndihmuar ju dhe partneri juaj të mos ndiheni më të turpshëm kur takoheni me njëri-tjetrin.

Në këtë javë të re, kjo shenjë e zodiakut duhet të marrë parasysh dhe të ndryshojë zakonet e shpenzimeve për të pasur aftësinë për të përmirësuar këtë situatë të vështirë financiare. Demi duhet të bëjë një plan të arsyeshëm dhe më të mirë të të ardhurave dhe shpenzimeve për të kontrolluar mirë portofolin e tyre.

Për sa i përket shëndetit, kjo javë nuk do të jetë shumë e mirë, pasi duket se koha e pushimit dhe kujdesit për veten, Demi ia kushton pjesëmarrjes në aktivitete të tjera. Do të duhet të kushtoni më shumë vëmendje dhe kujdes.

BINJAKËT

Binjakët duhet të kuptojnë gjithçka me kujdes përpara se të marrin ndonjë vendim, përndryshe do të ndikojë në marrëdhëniet me njerëzit. Do t’ju duhet të vendosni veten në vendin e tjetrit për të parë se çfarë po mendon personi tjetër.

Kjo shenjë e zodiakut, nëse është beqare, do të dëshirojë gjithmonë të jetë në gjendje të provojë veten për të tërhequr vëmendjen e personit tjetër. Ju shpresoni që përshtypja që lini do të jetë në gjendje të prekë zemrën e personit tjetër dhe t’i bëjë ata të jenë në gjendje të preken dhe t’i kthejnë ndjenjat tuaja.

Java e Binjakëve do të tregojë një qëndrim shumë entuziast dhe pozitiv në detyrat e caktuara. Kështu që ju mund të merrni komente entuziaste dhe ndihmë nga njerëzit përreth. Do të keni një përparim të madh në rrugën tuaj të karrierës.

Është e mundur që për shkak të stresit dhe lodhjes së të kërkuarit për të përfunduar punën shpejt, koha e ngrënies dhe e pushimit është e shqetësuar. Mundohuni të merrni ushqimin dhe ushtrimet e duhura për të mbajtur trupin tuaj të shëndetshëm.

GAFORRJA

Gaforrja nuk ka shumë për t’u shqetësuar. Ndoshta kjo shenjë e zodiakut duhet t’i gjejë vetes disa gjëra më interesante për ta bërë jetën më pak të mërzitshme. Mos qëndroni në zonën tuaj të sigurt gjatë gjithë kohës.

Në çështjet e dashurisë, të dyve ndoshta do t’ju duhet të kaloni më shumë kohë së bashku, të kujdeseni më humë për njëri-tjetrin. Ndoshta këtë javë, do të merrni një surprizë nga pala tjetër. Duhet të përgatitet mendërisht për të pritur dhe për të marrë atë surprizë.

Për sa i përket punës, kjo shenjë e zodiakut do të caktohet nga eprorët e tyre për të trajtuar komplikimet e mëdha në një kontratë të nënshkruar ose ndoshta një raport të rëndësishëm. Falë kujdesit tuaj, ju mund t’i gjeni dhe zgjidhni shpejt problemet.

Në gjendjen shëndetësore të kësaj jave të re për këtë shenjë të horoskopit nuk do të ketë asgjë për t’u shqetësuar. Aktualisht, nëse mbani një regjim të rregullt ushtrimesh dhe diete, nuk do të ketë shqetësime për trupin tuaj.

LUANI

Këtë javë, Luani duhet të jetë shumë këmbëngulës dhe të përpiqet të mos heqë dorë, të gjitha problemet do të mund të zgjidhen. Kjo shenjë do të duhet të kuptojë se me durimin dhe vendosmërinë tuaj do të arrini përfundimisht qëllimet tuaja.

Nëse kjo shenjë tashmë ka gjetur gjysmën tjetër, atëherë këtë javë duket se të dy jeni ende shumë të fokusuar në punë dhe keni kaluar shumë pak kohë me njëri-tjetrin. Nga kjo vijnë edhe ndjenjat e ftohta, ju dhe partneri juaj duhet të përfitoni nga kujdesi dhe të ndani më shumë me njëri-tjetrin.

Për sa i përket punës, kjo shenjë e zodiakut duhet t’i kushtojë më shumë vëmendje punës së tyre për të përmirësuar performancën e punës. Nuk duhet të insistoni që t’i bëni gjërat sipas mendimit tuaj pa u kujdesur për atë që thonë njerëzit e tjerë.

Këtë javë mund të shihni se situata juaj e pasurisë do të ketë më shumë sinjale pozitive sepse ky zodiak di gjithmonë të investojë dhe të bëjë biznes në kohën dhe vendin e duhur. Të ardhurat tuaja në javën e ardhshme do të vijnë kryesisht nga një punë anësore. Luanë, gjithashtu mos harroni të lini mënjanë disa kursime për veten tuaj.

VIRGJERESHA

Ndërsa Mërkuri takohet me Plutonin për herë të tretë dhe të fundit (më parë më 30 dhjetor dhe 28 janar), ju e falni veten për atë gjë të sikletshme që i thatë ose për dashurinë tuaj disa javë më parë.

Virgjëresha ka një kohë për t’u çlodhur sepse përqendrimi i tepërt i energjisë në aktivitete gjatë kësaj kohe ju ka bërë shumë të stresuar dhe të lodhur. Prandaj, Virgjëresha duhet të pushojë dhe të hajë më rregullisht për të mbajtur trupin të shëndetshëm.

Ndoshta ajo që ju bën më të stresuar dhe të lodhur është sepse javën e ardhshme do t’ju caktohen më shumë detyra. Duhet të jeni vërtet e qetë për ta zgjidhur atë.

Situata financiare e Virgjëreshës këtë javë të re do të jetë shumë e kërcënuar, kur kjo shenjë ka shumë besim tek ai person për të marrë vendime të përbashkëta investimi me ta.

Javën e re në aspektin e dashurisë, kjo shenjë e zodiakut mund ta gjejë veten duke fituar vëmendje dhe kujdes nga një person shumë interesant. Nëse tashmë keni një të dashur, mund të merrni një dhuratë surprizë nga pala tjetër. Kjo është mënyra se si kjo plejadë dëshiron të ngrohë ndjenjat e të dyve.

PESHORJA

Peshorja duhet t’i kushtojë më shumë vëmendje detajeve më të vogla, mos i bëni gjërat kaq lehtë apo sipërfaqësisht, që kjo shenjë e zodiakut të mos paguajë edhe çmimin e neglizhencëssepse kjo do të bëjë që të vuajë pasoja të mëdha.

Për sa i përket punës, Peshorja duhet të jetë më e fokusuar në projektet dhe planet që ju jeni përgjegjës për të trajtuar, ndoshta nuk duhet të përfshihet shumë në vorbullën e marrëdhënieve ose do të ndikojë shumë në reputacionin e saj.

Ata që janë ende beqarë do kenë një mundësi të mirë të takojnë njerëz të mirë, të përfitojnë nga vetë-shprehja dhe të zgjedhin personin më të përshtatshëm për të kaluar në marrëdhënien e radhës. Nëse gjeni gjysmën tuaj tjetër, mund të dorëzohet dhe të kujdeset më shumë për ju.

Gjendja shëndetësore po tregon shenja shumë pozitive dhe të mira progresi. Ju mund të jeni të sigurt dhe të mos shqetësoheni për asgjë. Nëse keni ndonjë sëmundje, me rezistencë të lartë, do të jeni në gjendje të shëroheni shpejt nga sëmundja.

AKREPI

Duke hyrë në javën e re, Akrepi duhet të mësojë të jetë i durueshëm dhe të mbajë një qëndrim më të qetë në çdo gjë. Mos e humbni besimin në veten tuaj. Gjithçka do të jetë në rregull në fund, jini të sigurt se do të arrini të bëni mirë dhe të përfundoni gjithçka mirë.

Javën e re në fushën e punës, kjo shenjë do të ketë aftësinë të marrë gjithçka në dorë. Idetë e Akrepit mund të lindin papritur, duke e bërë këtë shenjë të zodiakut të ndihet shumë e freskët dhe të dëshirojë të punojë me të menjëherë. Këtë javë të re, Akrep, duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje koordinimit harmonik me njerëzit përreth jush.

Nëse jeni ende beqarë, do të kuptoni se gjithnjë e më shumë njerëz po ju rrethojnë. Nëse keni gjetur partnerin e duhur për ju, duhet të vlerësoni ndjenjat që personi tjetër ka për ju.

Situata financiare e Akrepit këtë javë ka të ngjarë t’ju kushtojë shumë para që të mund t’i shpenzoni për sende që nuk janë vërtet praktike, ky mund të jetë gjithashtu një investim i verbër që do t’ju duhet qëndroni larg saj.

SHIGJETARI

Shigjetari është shumë i padurueshëm dhe i vështirë për të mbajtur qetësinë. Gjëja më e mirë  është të mësoni se si të kontrolloni emocionet tuaja, të shmangni veprimet emocionale kur disponimi bëhet i pakëndshëm dhe i paqëndrueshëm.

Në çështjet e punës, Shigjetari ka një marrëdhënie me kolegët që po ecën shumë mirë, si ju ashtu edhe tjetri duhet të silleni sinqerisht me njëri-tjetrin, kështu që të dy do bëheni gjithnjë e më të afërt. Kjo do të jetë e dobishme për të dy ju që të punoni së bashku.

Ata që janë ende beqarë është sepse kjo shenjë po vendos kërkesa shumë të larta ndaj të dashurit në lidhjen e ardhshme. Prandaj, kur nuk keni gjetur një person që mund t’i përmbushë ato gjëra, nuk do të hyni në mënyrë arbitrare në një marrëdhënie romantike.

Në çështjet financiare të Shigjetarit këtë javë, do t’ju duhet të dini se si t’i zgjidhni plotësisht borxhet tuaja të papaguara, në mënyrë që gjendja juaj financiare të përmirësohet. .

BRICJAPI

Horoskopi i ri javor thotë se Bricjapi duhet të ketë një këndvështrim më të gjerë në punën që bën për të shmangur rreziqet e panevojshme. Nëse e bëni këtë, do të habiteni me të korrat që keni arritur.

Përsa i përket punës kjo javë do jetë shumë e çrregullt. Kjo do të jetë koha kur do të kërkohet aftësia juaj për të organizuar me kujdes punën tuaj. Duhet të jenë më të kujdesshme kur merrni atë vendim.

Në çështjet e dashurisë, ka ardhur koha që ata që janë beqarë të përballen sinqerisht me anën emocionale të zemrës. Nuk duhet të nxitoni gjithmonë për të gjetur një mënyrë për të shmangur vështirësitë, por përballuni me gjysmën tjetër për të zgjidhur përfundimisht çdo problem që po ndodh.

Sipas horoskopit të javës së re, javën e ardhshme do të përballeni me shumë fatkeqësi financiare. Këshilla për këtë shenjë të horoskopit është të mos kënaqeni me projekte investimi, mentaliteti i fitores apo humbjes nuk do t’ju bëjë të gaboni në procesin e llogaritjes dhe të vuani shumë.

UJORI

Horoskopi javor tregon se Ujori është modest dhe ka një sjellje më serioze. Ju duhet të shihni qartë pozicionin tuaj për të pasur një mënyrë më të arsyeshme për të trajtuar gjithçka. Bëni çfarë të doni.

Me këtë shenjë të zodiakut këtë javë do të jetë e nevojshme të analizoni dhe vlerësoni detyrat e reja në mënyrë që të mund të punoni drejt zgjidhjes më të mirë, në vend që të bëni punën verbërisht pa një llogaritje më të thellë. Të gjitha problemet do të zgjidhen.

Në çështjet e dashurisë, kësaj shenje të zodiakut, nëse është beqare, duket se i mungon pak sinqeritetij, ndaj do ta keni të vështirë t’a bëni të valojë zemra e personit që dashuroni fshehurazi. Dashuria nuk do të ketë vend për ngacmim, duhet të jeni serioz me ndjenjat tuaja.

Në aspektin financiar, shpenzimet janë të paarsyeshme, jashtë planit të shpenzimeve. Është koha që kjo shenjë e zodiakut të rishikojë menjëherë portofolin dhe të planifikojë me shumë kujdes.

PESHQIT

Në javën e re, Peshqit kanë një mentalitet inovativ dhe mësojnë të përshtaten shpejt, gjë që do të jetë çelësi i suksesit dhe fatit për këtë shenjë në javën e re. Prandaj, nuk duhet nxituar për të hequr dorë kur është thjesht e vështirë.

Në këtë javë të re të zodiakut, duhet të jeni më delikat dhe të ndjeshëm. Peshqit duhet të marrin kohë për t’i kushtuar pak vëmendje njerëzve që ju rrethojnë, mos qëndroni të fokusuar vetëm në  punët tuaja pa i kushtuar vëmendje ndryshimeve në ambientin e zyrës.

Emocionalisht, kjo shenjë do të duhet të marrë pikë me njëri-tjetrin duke shprehur personalitetin e tyre unik. Kjo shenjë e zodiakut nuk do të ketë nevojë të ndjekë askënd ose të përpiqet të detyrojë veten të jetë si dikush tjetër, jini më të sigurt.

Gjendja shëndetësore është ende shumë e mirë, me një dietë shkencore dhe pushim, trupi juaj do të shërohet shpejt dhe do të shpëtojë shpejt nga sëmundja. Prandaj, nuk ka nevojë të mendoni shumë për këtë çështje.

Lexo lajme interesante

You may also like