Historia e “dashurisë” Inter-Handanovic merr fund, portieri largohet pas 11 sezonesh

by admin
Spread the love

Historia e dashurisë mes Interit dhe Samir Handanovic përfundon pas 11 sezonesh.

Mediet italiane bëjnë me dije se portieri e ka mbyllur me “zikaltërit”, padi palët nuk rinovuan kontratën që përfundoi më 1 korrik.

E kërkuan me këmbëngulje dhe shpenzuan 1.5 milionë euro, Daku prezantohet në Rusi
Në total me Interin, 38-vjeçari numëron mbi 40,000 minuta të luajtura, 455 paraqitje dhe 5 trofe të fituar.

Pavarësisht ndarjes nga Inter dhe moshës, 38 vjeç, Handanovic ende nuk mendon të tërhiqet nga futbollo i luajtur dhe tashmë është në kërkim të një destinacioni të ri./ Shqip


Top Channel

You may also like