Higuain vendos të tërhiqet: Erdhi dita ti them lamtumirë futbollit të luajtur

by admin
Spread the love

“Erdhi dita që ti them lamtumirë futbollit të luajtur”. Në një konferencë për shtyp të papritur Gonzalo Higuain njofton vendimin e tij për të varur këpucët në gozhdë në fund të sezonit.

Sulmuesi argjentinas, që ka luajtur me Napolin dhe Juventusin në Itali dhe aktualisht vesh fanellën e Inter Miamit në MLS, ka njoftuar tërheqjen nga futbolli i luajtur.

Higuain do të mbushë 35 vjeç në 10 dhjetor dhe ka thënë se 2 ndeshjet e radhës, të fundit të sezonit të rregullt në kampionatin amerikan, do të jenë dy ndeshjet e tij të fundit të karrierës si profesionit. / Oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like