Haxhiu i reagon Musliut: Në Kosovë ka femicid, mohimi i inkurajon kriminelët

by admin
Spread the love

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, i ka reaguar deputetes së PDK-së, Ganimete Musliut, e cila ka thënë se në Kosovë nuk ka femicid.

Sipas Haxhiut, në Kosovë ka femicid dhe mohimi i tij i inkurajon kriminelët, njofton Shqip.

Ministrja ka thënë se mendësia e Musliut është mendësie e PDK-së e cila nuk ka bërë asgjë për ta luftuar dhunën ndaj grave.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

Musliu i përgjigjet Fejzës: Në Kosovë nuk ka femicid, ka dhunë ndaj grave

klankosova.tv

The post Haxhiu i reagon Musliut: Në Kosovë ka femicid, mohimi i inkurajon kriminelët appeared first on Shqip.

You may also like