Guardiola për pazar te Barcelona, gati 80 mln për një mesfushor

by admin
Spread the love

Ndonëse u transferua me bujë verën e 2019-ës nga Ajaxi te Barcelona, Frenkie De Jong nuk po bind dhe mediat spanjolle janë të bindura qe holandezi do të jetë i sakrifikuari i klubit katalan.

Trajneri i ri “blaugrana”, Xavi ka dhënë miratimin për shitjen e De Jong, i cili preferohet shumë nga një tjetër katalan si Pep Guardiola, që do ta mirëpriste krahë-hapur te Manchester City.

Këta të fundit janë gati të paguajnë 80 milionë euro për kartonin e De Jong, një shifër kjo që do të përmirësonte ndjeshëm situatën financiare të Barcelonës dhe do t’u jepte mundësi katalanëve të bënin merkato që në janar.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like