Grubi e Kurti së bashku në Samitin e Ballkanit Perëndimor kundër diskriminimit racor

by admin
Spread the love

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi së bashku me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti po marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor kundër diskriminimit racor që po mbahet në Prishtinë, shkruan Top24.

“Shpreha rolin kyç të Marrëveshjes së Ohrit në fillim e kapitullit të ri të barazisë mes komuniteteve, faktorizimit të konceptit qytetar që nuk lë hapësirë diskriminimi.
Nëse dikur kryefjala e realitetit politik në vendin tonë ishte korrigjimi i padrejtësive tani padiskutim ajo është jeta cilësore dhe integrimi në Bashkimin Europian.” tha Artan Grubi zëvendëskryeministër i parë i Maqedonisë së Veriut, përcjellë Top24.

Lexo lajme interesante

You may also like