Gjendet trupi pa kokë i një vajze gjashtëmuajshe në plazhin spanjoll

by admin
Spread the love

Në fillim të kësaj jave u gjet trupi i një fëmije pa kokë në një plazh të Cosa në Spanjë. Ditën e sotme autoritetet kanë zbuluar se trupi i përkiste një vajzë të vogël që mund të ishte rreth 6 muajsh.

Raportet fillestare thoshin se mosha e fëmijës mund të ishte midis dy deri në tre vjet pas zbulimit të trupit në plazhin Costa Dorada të Roda de Bera të martën.

Përveç konfirmimit të gjinisë së saj, ekspertët mjeko-ligjorë kanë arritur gjithashtu në përfundimin se trupi i saj ishte në ujë midis dy javësh dhe dy muajsh, sipas raporteve lokale.

Fakti që i mungonte pjesa e sipërme e trupit të foshnjës së bashku me kokën e saj do ta bëjë më të vështirë të konstatohet nëse ajo vdiq aksidentalisht apo si pasojë e një krimi.

Por teste të mëtejshme po bëhen tani për të përcaktuar një shkak të mundshëm të vdekjes dhe për të përcaktuar origjinën e saj etnike.

Kryebashkiaku i Roda de Bera, Pere Virgili, tha pas zbulimit të zymtë të mëngjesit të së martës se fëmija mund të ishte në një varkë emigrantësh që u mbyt në Mesdhe. Sipas ekspertëve rrobat që kishte veshur foshnja, e cila përfshinte dhe një xhaketë, nuk tregonin shenja të mbytjes së saj në një aksident tipik plazhi.

Një person që bënte pastrimin e plazhit e gjeti pjesën e trupit të pajetë të foshnjës dhe lajmëroi menjëherë autoritetet. U zbulua se trupi i foshnjës është para që një ditë më parë nga kalimtarët, por e kanë injoruar pasi mendonin se ishte një kukull.

Çështja është ende nën hetim.


Top Channel

You may also like