Gëzuar Vitin e Ri Tajlandë/ Spektakël fishekzjarresh! Azia Juglindore dhe Lindore kumbon nga festimet

by admin
Spread the love

Pas Hong Kongut, Tajvanit dhe Kinës, edhe Tajlanda ka hyrë zyrtarisht në vitin e ri 2024.

Fishekzjarre të shumtë kanë ndriçuar qiellin mbi lumin Chao Phraya në Bangkok, si për të mirëpritur me këmbën e mbarë vitin e ri 2024.

Rreth 50,000 fishekzjarre kanë vezulluar qiejt e Bankokut, duke dhënë shfaqjen më mbresëlënëse.

Mirëpo krahas Tajlandës, festimet për ardhjen e vitit 2024 kanë vijuar edhe më tej në të gjithë Azinë Juglindore dhe Lindore. Më poshtë ndiqni pamjet e festimeve dhe spektaklit të fishekzjarreve nga Singapori, Japonia, Kina, Filipinet dhe Koreja e Jugut.